Jak díky menstruaci začít efektivně hubnout?

Jak zhubnout diky menstruaci

Období menstruace, každá žena vnímá a prožívá jinak, avšak ve většině případech se můžeme shodnout na jednom a to na tom, že ručička na váze ukazuje o 1 – 3 kg více, než jsme zvyklé. To s sebou nese pocit vlastní nespokojenosti. Je to normální? Můžeme příbytku na váze nějak zamezit?

Každá jsme to jistě zažila, pocit únavy, vyčerpání, potřeba zavřít se před světem a ležet v posteli snad na věky. Někoho mohou trápit větší bolesti břicha, hlavy a zažívací problémy, než je tomu zvykem, podrážděností v tomto období nešetříme. Nebo vás trápí všechny výše zmíněné menstruační obtíže, ano i to se může dít. Nejhorší, co ale můžeme udělat, je proti tomu vnitřně bojovat a vzpouzet se tomu.

Možná si říkáte: ,,No jo, ale, když se budu doma válet, nebudu do sebe cpát tabletky proti bolesti a budu odpočívat, neřešit, pak přeci zákonitě musím tloustnout a přibírat.“  Jestli máte pravidelné negativní promluvy každý měsíc sama se sebou a snažíte se přehlušit hlasité signály vašeho těla, není divu, že nejste spokojené samy se sebou, natož pak s procesem hubnutí.

woman_challenge_faze_cyklu

Ženské tělo je velice inteligentní nástroj, který přesně ví, co dělá. Je normální cítit úbytek sil a nemít dostatek energie na běžné každodenní úkoly. Tělo tím dává najevo, zpomal, odpočiň si, naber sílu na další měsíc. Pokud tuto fázi odpočinku přeskočíte, utlumíte a snažíte se za každou cenu cvičit, vyvíjet nadmíru energie, která zkrátka v tomto období není k dispozici a berete si energii tzv. na dluh, pak vás po celý měsíc bude pronásledovat únava a ta se stane běžnou součástí vašeho života.

Pokud tuto fázi odpočinku přeskočíte, utlumíte a snažíte se za každou cenu cvičit, vyvíjet nadmíru energie, která zkrátka v tomto období není k dispozici a berete si energii tzv. na dluh, pak vás po celý měsíc bude pronásledovat únava a ta se stane běžnou součástí vašeho života.

Pokud tedy hubnete, chcete hubnout nebo se jen začít pravidelně hýbat a změnit váš jídelníček, místo toho abyste se sedřely z kůže, odpočívejte, kdy se dá. Náročnější úkoly nechte na dynamickou fázi, období bezprostředně po menstruaci a věnujte se spíše plánování, stanovení si cílů a vnímejte vaše tělo. 

V případě řádného odpočinku, uvidíte samy, že energie budete mít na rozdávání, a to se pak promítne do vašeho životního stylu. Nejspíš budete mít dostatek elánu na cvičení, klidně i nějakého navíc, oproti tomu, na co jste zvyklé. A týden odpočinku, proměníte několikanásobně ve vaší výhodu. Uvidíte, že vodu, co tělo zadržuje při menstruaci, vypotíte při sportu a správně nastaveném jídelníčku. Jen díky vhodně naplánovanému ženskému cyklu, můžete dosahovat lepších výsledků a efektivně hubnout, mít dostatek energie do další periody a nejspíš se i zbavíte vleklých bolestí spojených s periodou. Tak co nezní to skvěle?

women challenge menstruace

Budete příště více odpočívat a naplánujete si náročnější projekty, cvičení a události na období po menstruaci? Vyzkoušejte to, budete se cítit jednou pro vždy spokojenější sama se sebou.

-Veronika Jandová-

faze_cyklu_woman_challenge_doporuceni (1)

Chceš být pravidelně informována o tipech pro lepší formu? Tak vyplň svůj email a potvrď odběr!