Jak nepřibrat na dovolené a třeba i zhubnout

dovolena woman challenge

Dovolená je od slova dovolit si. Dovolte si věnovat se více samy sobě. Kdy jindy si dopřát odpočinek, pohyb, dobré jídlo, spánek a vše, co máte rádi, než právě na dovolené. Pojďme se podívat, jak na to.

Díky dovolené máte více času věnovat se samy sobě, odpadá ranní honička do práce a díky tomu můžete zařadit jednu z nejefektivnějších metod pro spalování tuku a to je kardio, nejlépe na lačno. Díky 30 minutám hned po probuzení nastartujete váš metabolismus, vypálíte večerní drinky, načerpáte endorfiny, urychlíte trávení a budete mít skvělou náladu po celý den. 

Dovolená je spojená s dobrým jídlem a pitím, proto zařaďte co nejvíce aktivit pro udržení energetické rovnováhy. Výlet na kole je super kombinace, kdy spojíte příjemné s užitečným. Objevíte spoustu krásných míst a spálíte hodně energie. Při odpočinku na pláži zařaďte s každým ochlazením v moři plavecký sprint, nebo potápění, které je zároveň velmi zábavné, uvidíte, ani nebudete vnímat, že se hýbete.

Vyzkoušejte místní kuchyni a jejich čerstvé lokální potraviny, většinou se jedná o mořské plody, čerstvé sýry a nezapomeňte na zeleninu a ovoce, které u nás běžně na zahrádce nenajdete. 

woman challenge paella

Dopřejte si šlofíka po obědě,  krátký spánek uprostřed dne má prokázané zdravotní benefity. Restartujete tělo i mysl a máte tak možnost dospat nejedno večerní posezení s přáteli. 

Poslední aktivitou je opalování, díky sluníčku načerpáte vitamín D který je pro lidské tělo nepostradatelný. Stimuluje imunitu, působí protizánětlivě, podporuje zdravé kosti, bojuje s depresí a má blahodárný vliv na celkové zdraví. Díky tomu má nepřímý vliv na podporu hubnutí a udržení se v dobré kondici.

Shrnuto a podtrženo, zařaďte:

  1. Běh před snídaní 
  2. Zařaďte výlety na kole 
  3. Plavte nebo se potápějte 
  4. Jezte čerstvé lokální potraviny
  5. Dopřejte si krátký spánek během dne 
  6. Opalujte se

-JL-

Chceš být pravidelně informována o tipech pro lepší formu? Tak vyplň svůj email a potvrď odběr!