Chcete zhubnout? Hoďte se do klidu

odpocinek woman challenge

Máte pocit, že děláte vše pro to, abyste zhubly a ručička na váze stále ne a ne jít dolů? Cvičíte, zdravě jíte, máte nastavený režim, který možná chvíli fungoval, avšak teď se progress zastavil? Pak čtěte dál, poradíme vám, jak na to.

Základní pravidla úspěchu

Základní pravidlo pro úspěšné hubnutí, jak již jistě znáte a které má většinou brzké výsledky, je mít vyšší výdej, než příjem. To v praxi znamená, že musíme vhodnou fyzickou aktivitou spálit více kalorií, než kolik přijmeme v potravě. Aktivita se samozřejmě přičítá k hodnotě bazálního metabolismu, kterou máte každá jinou. Pokud máte dostatečný výdej, pak může docházet k úbytku váhy.

Dalším důležitým faktem je mít správně nastavený jídelníček. Ten by měl být pestrý, vyvážený a přímo šitý vám na míru, tak abyste dle vašeho životního stylu pokryly odpovídající denní příjem kalorií a tělo si dokázalo budovat nebo udržet svalovou hmotu a hubnout pouze tuk. Správně nastavený jídelníček vyžaduje větší znalosti a jedná se o vyšší dívčí, to holky v našem programu Woman challenge mají krásně nastavené a proto dosahují skvělých výsledků, hubnou tuk v partiích, které si stanovily a budují svalovou hmotu. Výsledkem je vytvarovanější postava, zdravější a spokojenější klientka. 

Pokud ponocujete a nebo máte problém se spánkem, může to být s největší pravděpodobností kámen úrazu, proč kila nejdou dolů a vaše hubnutí stagnuje. Důležité je si vytvořit návyk a režim, chodit pravidelně ve stejnou dobu spát a nejlépe i vstávat, dodržovat spánkovou hygienu a uvidíte, že pokud i toto pravidlo dodržíte, nejspíš se opět vaše váha bude snižovat. 

chilling out woman challenge (1)

Méně stresu, více muziky

V poslední době se setkáváme u klientek, že i když pravidelně chodí na naše tréninky a ve svém volném čase se věnují vhodné sportovní aktivitě a stravování, občas se hubnutí zpomalí nebo na chvíli zastaví. Z jakého je to důvodu? Tak jak tomu většinou bývá, přijde do života období, které si žádá více psychického vypětí. My, ženy většinou nedokážeme starosti hodit za hlavu a proto se následkem této události stává, že začneme špatně spát a málo nebo více jíst a obalovat si tzv. nervy, což vede k emočnímu jedení, jistě to také znáte. Důležité je si uvědomit co se děje a snažit se psychicky nehroutit, udělat si plán, jak stresové situaci čelit a věřte nebo ne, tím, že si problém pojmenujete a napíšete si ho na papír, uleví se vám. Další velmi účinnou metodou je sebekázeň a odhodlání vytrvat na cestě za cílem, který jste si stanovily.

Sebekázeň, to je oč tu běží

Součástí úspěchu, jak nesejít z vaší cesty je sebekázeň. Mít kázeň nad sebou je často velký problém. Neukázněnost, výmluvy a neustále porušování pravidel, které jste si na začátku stanovily. Není to jednoduché, ano, rozumím tomu, ale je to velmi důležitou součástí, jak uspět v čemkoliv do čeho se pustíte. Zkuste se ukáznit, udělat úmluvu sami se sebou a uvidíte, že výsledky, které jste si předsevzaly se brzy dostaví.

Pokud, ale potřebujete mít nad sebou dohled a nebo poradit, jak uspět na vaší cestě za krásnějším, zdravějším a spokojenějším já, napište nám, my vám moc rádi poradíme. A pokud víte, co chcete a chcete se cítit opravdu lépe, myslíte to se sebou vážně, tak právě náš program Woman challenge je vám šitý na míru, protože přesně tohle všechny naše klientky učíme a proto se cítí zkrátka skvěle. 😊

-Veronika Jandová-

Chceš být pravidelně informována o tipech pro lepší formu? Tak vyplň svůj email a potvrď odběr!